strumica denes logo

22 ГОДИШНА СТРУМИЧАНКА ЛИШЕНА ОД СЛОБОДА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ПОСЕДУВАЊЕ НА МАРИХУАНА!

Автор:

Датум:

мај 14, 2024

Автор:

Датум:

мај 14, 2024

Вчера во 20.50 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.Ш.(22) од Струмица, затоа што кај неа била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.