strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

Автор:

Датум:

јуни 22, 2023

Автор:

Датум:

јуни 22, 2023

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне во планинските подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 11 до 27 степени целзиусови.