ЗА ШЕСТ ЧАСА ВО СТРУМИЦА КАЗНЕТИ 64 ЛИЦА – ОДЗЕМЕНИ 4 МОТОРИ ОД ПОЛИЦИЈАТА!

јули 19, 2021

СВР Струмица на 18.07.2021, во периодот од 08.00 до 12.00 часот, презеде засилени мерки за санкционирање на возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Притоа биле констатирани 43 прекршоци. Истиот ден во периодот од 18.00 до 24.00 часот биле преземени засилени мерки и санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, при што биле констатирани 21 прекршок и одземени биле 4 мотоцикли. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: