(ВИДЕО) МЛАДИ СТРУМИЧКИ АРТИСТИ ГО НОСАТ ТРАПОТ ВО СТРУМИЦА: ТОМИ И ЛУМИ СО НОВА ПЕСНА И СПОТ!

јуни 8, 2021

Модерното време носи нови звуци и во музиката. Трапот низ Европа а и на Балканот во последниве години зема се’ поголем замав и артистите заработуваат доста од тоа.

Томи и Луми се струмичките трап артисти кој веќе подолг период се занимаваат со оваа музика и се на добар пат да ги пробијат своите имиња на големата сцена. Со задоволство ви ја претставуваме нивната нова песна која доби и видео запис.

Томи  и Луми за Струмица Денес изјавија дека ќе направат се’ во иднина за трапот да прерасне во тренд и во нашиот град и држава.

Во продолжение слушнете ја:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: