Home

Perdormire
Струмица

НОВИОТ ГЕЈМИНГ ЦЕНТАР ВО СТРУМИЦА „РОГ“, НА 26 ЈУЛИ ГО ОДРЖУВА СВОЈОТ ПРВ ТУРНИР ВО COUNTER-STRIKE 1.6 – ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ УСЛОВИТЕ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ!

Home

ТЕЛЕФОН ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ: 070 220 098 (ВИБЕР)

ROG Gaming Center го одржува својот прв турнир во Counter-Strike 1.6!

-Право на учество имаат СИТЕ екипи.

– Минимум пријавени екипи за реализација: 12
– Максимум пријавени екипи: 16

– Награден фонд: 60,000 ДЕНАРИ – НА 16 ЕКИПИ
– Награден фонд: 45,000 ДЕНАРИ – НА 12 ЕКИПИ

-Плаќањето ќе се одвива по пат на уплата на трансакциска. (ЗАДОЛЖИТЕЛНО).

-HLTV/Stream ќе има.

-Ќе се игра на 20 компјутери.

– Гејмерска опрема е задолжително да си носите!

-Учество ќе биде 3000 ден. од тим (600 ден. од играч)

-Гејминг центарот се наоѓа на улица: Панче Пешев бр. 47 (кај Сендвичара Кинг, Спроти Кафе СТОП)

-Ќе се игра на следнава конфигурација:
RAM: 8GB – DDR6
CPU: i5-9400F
GPU: GeForce 1650TI 8GB DDR6 + Radeon RX580/590 8GB DDR6
MONITOR: 144Hz 1MS Response

ПРАВИЛА:

– Забрането користење:
– конфиг
– читови

– Ждрепката ке се одвива Онлајн по пат на рандомизација.

-Мапите се избираат со Pick + Ban од страна на лидерите на тимовите, ќе се игра на следниве мапи: de_inferno, de_nuke, de_dust2, de_train, de_tuscan, de_mirage

– Се игра во групата секој тим против секој. Доколку резултатот биде нерешен екипите добиваат по еден бод.

– Четврт-финале и полу-финале се игра со BO3, а финале BO5.

– Доколку резултато е нерешен во Четврт-финале и полу-финале, тимовите играат ОВЕРТАЈМ со почетни 10,000.

– БОДИРАЊЕ:
– Победникот добива +3 БОДА.
– Нерешениот натпревар двата тима добиваат +1 БОД.