strumica denes logo

ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА 21 ГОДИШНО МОМЧЕ ОД СТРУМИЦА ПОРАДИ ФИЗИЧКИ НАПАД НА ДРУГО ЛИЦЕ!

Автор:

Датум:

јули 6, 2024

Автор:

Датум:

јули 6, 2024

Денеска (06.07.2024) во 01.00 часот во Струмица полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода В.Т.(21) од Струмица, постапувајќи по претходна пријава дека околу 00.45 часот во Струмица физички нападнал друго лице од Струмица. Лицето било задржано во Полиициската станица Струмица и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.