Home

Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ Струмица

Христијан Мицкоски на дебата со новинари!

Home

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва беше гостин на дебата со новинари во отворено студио на МРТ. Претходно лидерот на Вмро-Дпмне објави дека го повикал премиерот Ковачевски на дебата, но тој не прифатил.

Неговото гостување можете да го проследите на следниов линк: https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/796385328109738/