УХМР НАЈАВА: ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ ЌЕ ДУВА ЗАСИЛЕН ВЕТЕР А ОД НЕДЕЛА ПОД ВЛИЈАНИЕ НА ВЛАЖЕН БРАН ЌЕ ИМА ВРНЕЖИ ОД ДОЖД И ОПАЃАЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ!

февруари 9, 2024

Денес и утре ќе се задржи стабилно и суво време со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. За време на викендот ќе дува засилен ветер од јужен правец, а од недела под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Од понеделник дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Температурите во Струмица ќе се движат од -3 до 16 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: