strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец

Автор:

Датум:

јули 19, 2023

Автор:

Датум:

јули 19, 2023

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. UV=10

Температурите во Струмица ќе се движат од 19 до 35 степени целзиусови.