Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег

декември 15, 2023

Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, наместа над 20 л/м2, на планините и на повисоките места ќе се формира нова снежна покривка, а температурите насекаде ќе опаднат. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: