strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

август 14, 2023

Автор:

Датум:

август 14, 2023

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. UV=8

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 10 до 28 степени целзиусови.