НА КОНЦЕРТОТ НА АЦО ПЕЈОВИЌ ВО СКОПЈЕ, ДВЕ СТРУМИЧАНКИ СЕ СТЕПАЛЕ СО КУМАНОВЧАНЕЦ!

април 12, 2022

На 09.04.2022 околу 23.15 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека во Спортски центар „Борис Трајковски“, за време на концерт, по претходно недоразбирање бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Л.П.(29) од Куманово и И.Е.(27) женско лице од Струмица, при што Д.Л.П. ја турнал и В.Т.Е.(51) од Струмица. Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот з апрекршоците против јавниот ред и мир.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: