ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Наутро со услови за појава на магла во одделни котлини – преку денот променливо облачно со сончеви периоди и потопло

декември 1, 2023

Наутро со услови за појава на магла во одделни котлини. Преку денот променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 13 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: