strumica denes logo

ЅВОНКО АНГЕЛОВ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА НОВО СЕЛО НА СДСМ!

Автор:

Датум:

август 25, 2021

Категории:

СДСМ, Ново Село

Автор:

Датум:

август 25, 2021

Категории:

СДСМ, Ново Село

По завршените анализи и истражувања, денеска СДСМ објави дополнителни 16 нови кандидати за градоначалници. Во Ново Село ќе настапат со младиот кандидат Ѕвонко Ангелов.

Кандидатите се убедливи фаворити на локалните избори – рече Љупчо Николовски.