strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност – попладне претежно во источните делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи

Автор:

Датум:

мај 23, 2024

Автор:

Датум:

мај 23, 2024

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне претежно во источните делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.