strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Автор:

Датум:

јуни 27, 2024

Автор:

Датум:

јуни 27, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе има појава на невреме со обилен пороен дожд за кратко време(над 30л/м2) , грмежи, силен ветер (над 60 км/час) и град. УВ=6