УХМР НАЈАВУВА: ПОПЛАДНЕ И ВО ТЕКОТ НА НОЌТА ВРНЕЖИ ОД ДОЖД!

Умерено до значително облачно. Попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, пообилни во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ