strumica denes logo

УХМР НАЈАВУВА: ОД ПОПЛАДНЕВНИТЕ ЧАСОВИ НА ПОВЕЌЕ МЕСТА ЌЕ БИДЕ НЕСТАБИЛНО СО ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ!

Автор:

Датум:

мај 2, 2024

Автор:

Датум:

мај 2, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно. Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Услови за пороен дожд ќе има во текот на ноќта.