strumica denes logo

Продолжува периодот на сончево и многу топло време, температури од 30 до 40 целзиусови степени!

Автор:

Датум:

јули 9, 2024

Автор:

Датум:

јули 9, 2024

Продолжува периодот на сончево и многу топло време, освен во недела кога во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Дневната температура насекаде ќе биде над 30°C, а наместа ќе надминува 40°C. Од четврток до средината на следната седмица на повеќе места ќе биде активирано портокалово ниво за опасност од високи температури.