22 ГОДИШНО МОМЧЕ ОШТЕТИЛ ВЛЕЗНА ВРАТА НА УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО СТРУМИЦА И ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ ЕДНА ВРАБОТЕНА!

декември 18, 2023

На 17.12.2023 во 06.30 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица привеле дека привеле 22 годишно момче. Тој се сомничи дека околу 04.15 часот оштетил влезна врата на угостителски објект во Струмица и физички нападнал една вработена. По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: