Home

Perdormire
Рецепти

РЕЦЕПТ: НЕОДОЛИВА СНИКЕРС ТОРТА

Home

СОСТОЈКИ:

 • 350 гр бисквити
 • 200 гр ореви
 • 100 гр карамели
 • 125 гр маргарин
 • 150 гр чоколадо
 • 100-200 гр шеќер
 • 200 мл вода или млеко

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

 1. Во водата или млекото додајте шеќер па растопете карамели, додајте 50 гр чоколадо и маргарин
 2. Бисквитите издробете ги на ситни парчиња и додајте ситно сечкани ореви. Ставете ги растопените карамели и добро изедначете.
 3. Обложете плех со хартија и ставете ги натопените бисквити и добро притиснете ги.
 4. Оставете ги да се изладат во фрижидер па прелијте со растопено чоколадо.
 5. Кога ќе стегне сечете парчиња по желба.