strumica denes logo

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ВЕЛИГДЕНСКИ ХЕПЕНИНГ ВО „ЗДРАВЕЦ“ МАРКЕТИ ВО СТРУМИЦА, НАЈМАЛИТЕ НАЈМНОГУ УЖИВАА!

Автор:

Датум:

април 7, 2018

Категории:

Магазин

Автор:

Датум:

април 7, 2018

Категории:

Магазин

Во пресрет на големиот Христијански празник-Велигден, маркети „Здравец“-Струмица организираа Велигденски хепенинг, односно работилница во која најмалите со нивните разни креации украсуваа јајца. Тимот на Струмица Денес во продолжение ви ја пренесува атмосверата од хепенингот: