strumica denes logo

ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ПРОПУШТА: 79 € 7 НОЌЕВАЊА СОНЧЕВ БРЕГ ХОТЕЛ ДАРИУС ВО АВГУСТ И ЈУЛИ САМО СО МАЈ ТРАВЕЛ СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

мај 11, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 11, 2018

Категории:

Култура

79 € – 7 ноќевања во август и јули !
РЕЗЕРВАЦИЈА САМО ОНЛАЈН СО ГОЛЕМИ ПОПУСТИ
ПЛАЌАЊЕ ДО КРАЈОТ НА МАЈ!
СОНЧЕВ БРЕГ 2018 – ХОТЕЛ ДАРИУС

01.07-23.08.2018
7 ноќевања – по лице во апартман 2 спални ( 6 лица) – 79 €
7 ноќевања – по лице во апартман (4 лица) – 95 €
7 ноќевања – по лице во студио (2 деца бесплатно) – 147 €

Туристичкиот пакет се плаќа со банкарски трансфер
Eurobank Бугарија .

* Студио – една голема просторија. Сите простории се со опремена кујна: шпор, термокана, садови, фрижидер. * Простории во хотелот за самостојно перење, багаж, сауна, фитнес и масажа.

Хотел Дариус е од типот апартхотели за семејни одмори и мали групи. Се наоѓа во западниот центар на к.к Сончев Брег, на тивко место со многу добра инфраструктура. Растојанието до плажата е околу 350 метри или 6-7 минути пеш. Во радиус од 100м ќе најдете 2 нонстоп супермаркети ” Mладост ” и ” Бисер ”, аптеки, брза храна и сè што е потребно за вашиот престој. Главната улица на Сончев Брег е на 100м, а автобуските ” Арда ” се на 200 метри.

Студиите и апартманите можат да бидат сместени од 2 до 6 луѓе максимум. Секој апартман или студио има сопствена тераса. Во секој стан или студио има кујна. Секој апартман или студио располага со приватна бања и голема бања. Секоја соба има клима уред, ТВ и мебел.

На располагање на туристите се отвори голем и мал детски базен, бар, рестортан, сауна, фитнес, масажи, штанд за сувенири козметика, бесплатен паркинг. Постои 24-часовна рецепција. Туристите уживаат бесплатен интернет на рецепција, бар-ресторан и базен. Интернет во собите се плаќа. Ресторанот на хотелот нуди основни бугарски и европски јадења, детско мени и бифе-сендвичи. Хотелот нуди деноноќно медицински услуги и трансфер до аеродром Бургас.
ДОПЛАТА:
ПРЕВОЗ ПОВРАТНА КАРТА:
45 € ВОЗРАСНИ, 30 € ДЕЦА ДО 12 г.
Појадок:
Возрасни – 3 €
ДЕТЕ ОД 2 ДО 12.99 – 1.50 €
Вечера:
Возрасни – 8 €
ДЕТЕ ОД 2 ДО 12.99 – 4 €

ТЕЛЕФОН ЗА КОНТАКТ: 077 830 799

Email: mytravelbgmk@gmail.com
• MyTravel Strumica
+389 78 998 748 MK viber, +359 878 568 207 – BG

Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
• Пред да го купите ваучерот, Ве молиме проверите дали има слободни места на mytravelbgmk@gmail.com. Откако ќе Ви потврдат дека има слободно место, повторно се јавувате на +389 78 998 748 MK viber, за да кажете Име и Презиме, број на пасош и контакт тел и да добијате INVOICE за уплата преко банка .Потребно е да го прикажете ваучерот во Хотел Дариус. Можете да го прикажете од вашиот мобилен телефон или таблет. Не е задолжително да го имате испечатен ваучерот.