МАКЕДОНИЈА, ТАМАРА И ДВАЈЦАТА НАШИ СТРУМИЧАНИ АЛЕКСАНДРА И ВАСИЛ ВО ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ-НЕКОИ СВЕТСКИ МЕДИУМИ ПРОГНОЗИРААТ ПОБЕДА НА „PROUD“

мај 16, 2019

По долги години, МАКЕДОНИЈА повторно во големото финале на Евровизија! Македонија, Тамара и двајцата наши струмичани Александра Јанева и Васил Гарванлиев со песната „PROUD“ , повеќе светски медиуми ги прогнозираат за победници или меѓу првите три најдобри песни на овогодинешната Евровизија. Браво МАКЕДОНИЈА, браво струмичани, горди сме на вас!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: