(ФОТОГАЛЕРИЈА) СТРУМИЧАНИ ПРИСУСТВУВАА НА ЕЛ КЛАСИКО ВО БАРСЕЛОНА НА КАМП НОУ!

мај 9, 2018
Најголемиот натпревар во Ла Лига, најверојатно и во Европа, помеѓу екипите на Барселона и Реал Мадрид, уште попознат како Ел Класико, се одигра на 6 мај и заврши нерешено со резултат од 2:2. Натпреварот имаше се што можевме да посакаме, од убави акции, спектакуларни голови до жолти картони и исклучувања. Тимот на Струмица Денес случајно на социјалната мрежа фејсбук забележи струмичани кои присуствувале токму на овој голем натпревар. Во продолжение погледнете ги фотографиите: 
Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ