strumica denes logo

(ФОТО) КОНЦЕРТ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: КАРОЛИНА СО СВОИТЕ ПЕСНИ ИМ ГИ РАЗНЕЖНИ СРЦАТА НА СТРУМИЧАНИ!

Автор:

Датум:

мај 11, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 11, 2018

Категории:

Култура

Синоќа во Домот на културата „Антон Панов“-Струмица Каролина Гочева одржа маестрален концерт за паметење пред преполната сала! Заедно во еден глас се пееја песните од новиот албум но и од претходниот. Каролина приреди вистинско уживање! Во продолжение дел од фотографиите:

ФОТО: СРЕЧКО ГУНЧЕВ