strumica denes logo

(ФОТО) Ќерката на премиерот Заев, Александра годинава матурантка!

Автор:

Датум:

април 6, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 6, 2019

Категории:

Култура

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра годинава е матурантка односно завршува средно училиште.

Заева учи во гимназијата „Јане Сандански“ во Струмица, но каде ќе го продолжи нејзиното образование, се уште не е познато. Тимот на Струмица Денес и посакува многу успех во иднина!