ВЕЧЕРВА НА МТВ1 ПРЕМИЕРНО ЌЕ СЕ ЕМИТУВА ПРИКАЗНАТА ЗА ПЕТТЕ СТРУМИЧКИ СТУДЕНТИ ВО 23:05 ЧАСОТ!

мај 1, 2020

Вечерва со почеток од 23:05 часот, премиерно на МТВ1 ќе се емитува приказната за

Петте струмички студенти кои во 1951 година од страна на УДБА на планината Беласица убиени се на ѕверски начин.

Нивна идеја никогаш не смее да згасне, ниту пак заборави!

Вечерва во 23:05 гледајте ја приказната за „Златната петорка“ на режисерот Горан Тренчковски!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: