Perdormire
Хроника

ЖЕНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНА – ВЕЛОСИПЕДИСТ ВО СТРУМИЦА ЈА УДРИЛ И ИЗБЕГАЛ!

На 27.01.2020 во 14.00 часот на улица ,,Ката Поцкова’’ во Струмица велосипед удрил во пешак Ц.Т.(68) од Струмица, по што велосипедистот го напуштил местото. Во незгодата Ц.Т. се здобила со тешки телесни повреди по што била пренесена во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.