ВО ВОЗИЛО НА СТРУМИЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕН Е КОКАИН – ПОДНЕСЕНА Е СООДВЕТНА ПРИЈАВА!

јули 16, 2020

На 16.07.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција,

Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Бирото за јавна безбедност на наплатна станица Миладиновци извршиле преглед на патничко возило „ауди“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.В.(46) од Струмица, а со живеалиште во с.Костурино, струмичко.

При прегледот, во возилото бил пронајден кокаин. Т.В. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: