Home

Perdormire
Хроника

ВО СВР СТРУМИЦА ПРИЈАВЕНО ЗА ПОЧИНАТА 25 ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД СКОПЈЕ ВО АПАРТМАН ВО ДОЈРАН!

Home

На 02.10.2021 околу 17.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Стар Дојран во апартман од вила починала Д.Ќ.(25) од Скопје која во изнајмениот апартман пристигнала околу 12.00 часот заедно со С.Т.(25) од Скопје, информира МВР.

Од итна медицинска помош Гевгелија потврдена е смртта без знаци на насилство.

Увид на лице место извршила увидна екипа на Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата е предадено на обдукција.