Perdormise
Хроника

ВО СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ПРИЈАВЕНО ДЕКА ЕДНО ЛИЦЕ СО ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ ОД КОСТУРИНО ИСЧЕЗНАЛО!

На 07.08.2019 во СВР Струмица, Н.Ј.(70) од с.Костурино, пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син Д.Ј.(52) кој имал здравствени проблеми. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.