Home

Perdormire
Хроника

ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА ПОЧИНА ДЕВЕТМЕСЕЧНО БЕБЕ, ПОЛИЦИЈАТА ИНТЕРВЕНИРАЛА БИДЕЈЌИ ЕДЕН ОД РОДНИНИТЕ ГИ ОБВИНИЛ ЛЕКАРИТЕ!

Home

Деветмесечно бебе почина денеска во струмичката болница, објави МИА. Како што стои во нивната објава, детето во болницата било донесено во тешка состојба, а лекарите дале напор за негова реанимација, но не успеале. МИА пренесува дека еден од роднините на починатото дете ги обвинил лекарите за смртта и реагирал бурно, па морала да реагира и струмичката полиција.

ИЗВОР: МИА

Целосната вест може да ја погледнете со кликнување ОВДЕ.