Home

Perdormire
Хроника

ВО СТРУМИЦА ВЕЛОСИПЕДИСТ ПРЕГАЗИ ШЕСТГОДИШНО ДЕТЕ КОЕ СЕ ЗДОБИ СО ТЕШКИ ПОВРЕДИ!

Home

На 08.05.2020 во 14,00 часот во СВР Струмица, Т.Т.(55) од Струмица пријавил дека на 07.05.2020 околу 17.00 часот на улица Крсте Мисирков во Струмица велосипедист удрил во неговиот 6 годишен син, по што застанал да му пружи помош.

По незгодата од доктор во Медицински центар Струмица на малолетникот му биле контстирани тешки телсни повреди.

Увид на местотот на настанот извршила увидна екипа од СВР Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ