ВО СТРУМИЦА ПОКРАЈ ПАРКИРАЊЕ НА ПЛОШТАД, СЕ ПАРКИРААТ И НА СРЕД УЛИЦА!

јануари 17, 2019

Секојдневно до редакцијата на Струмица Денес пристигнуваат фотографии како некои струмичани се паркираат непрописно низ улиците на Струмица. Покрај паркирањето на плоштад, тие почнаа да се паркираат и на сред улица. Читателот кој ни ја испрати фотографијата рече дека е пријавено во полиција, а тие веднаш пристигнале на местото каде автомобилот е паркиран неправилно.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: