Home

Perdormire
Хроника

ВО КОСТУРИНО ПРОНАЈДЕНИ 15 МИГРАНТИ ОД БАНГЛАДЕШ!

Home

На 10.02.2020 околу 20.00 часот на регионалниот пат Валандово – Струмица, во атарот на с.Костурино, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор Стар Дојран пронашле товарно возило „киа“, со регистарски таблички од друго возило, во кое имало 15 мигранти од Бангладеш, додека возачот побегнал од местото. По наредба на Јавен обвинител, мигрантите се сместени во Прифатниот центар за странци „Винојуг“ во Гевгелија и во Прифатниот центар за странци во Гази Баба Скопје.