(ВИДЕО) ВО СТРУМИЧКО ГОРИ НА СЕДУМ РАЗЛИЧНИ ЛОКАЦИИ, ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД УТРО ДО МРАК НА РАБОТА!

април 1, 2019

Како што објавија на својата официјална фејсбук страница пожарникарите на Струмица, денес, 01.04.2019, екипи на ТППЕ Струмица со 2 возила и 8 пожарникари учествуваа во гасење на шумски пожар во околината на селата Бајково, Баделен и Стиник. Гореше на седум различни локации на површина од околу 20 хектари. Пожарот е делумно ставен под контрола.

https://www.facebook.com/2516377175058056/videos/815745068790394/?t=32

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: