Perdormire
Хроника

(ВИДЕО) ПОВТОРНО ИНЦИДЕНТ ВО ТУРСКОТО МААЛО ВО СТРУМИЦА, ИНЦИДЕНТИ ИМАЛО ПОДОЦНА И ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА!

По барање на портал Струмица Денес, струмичката полиција известува дека на 13.10.2019 година во ПС од ОН Струмица, пријавен е настан нарушување на јавниот ред и мир најпрво со физички напад, а потоа и со меѓусебна пресметка во Струмица на улицата „Бетовенова“. СВР-Струмица работи на целосно документирање и расчистување на случајот.