strumica denes logo

ВИДЕО ОД ПОЖАРОТ ВО ТУРНОВО: ГРАЃАНИТЕ ГИ ОБВИНУВААТ ЕВН!

Автор:

Датум:

јуни 27, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јуни 27, 2019

Категории:

Хроника

Изгоре камион натоварен со сунгер како и дел од кровната конструкција на Домот на култура вчера во Турново. Според очевидците пожарот настанал поради спој на жиците на бандерите а за тоа виновни биле ЕВН. ТППЕ Струмица интервенираше со 2 ПП возила и 8 пожарникари. Пожарот е успешно локализиран и ликвидиран. Во продолжение погледнете го видеото: