Perdormire
Хроника

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕ КАКВО ШТО СТРУМИЦА НЕ ПАМЕТИ: ГРАД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВИ ПАЃА ВО СТРУМИЦА!

 

Струмица ја зафати силно невреме! Паѓа град со големина на ореви, вакво невреме одамна немало во струмичко и југоистокот…

 

Силно невреме во Струмица!

Posted by Strumica Denes on Sunday, 16 June 2019