ТРЕТА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА СИНОЌА ВО СТРУМИЦА: СЕ СУДРИЈА АВТОМОБИЛ И МОТОРЦИКЛИСТ!

септември 6, 2020

На раскрсницата на улицата „Ѓорги Василев“ во Струмица, синоќа се случи сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и моторциклист. Како што не информираат очевидците, моторциклистот се здобил со поголеми повреди и е пренесен во струмичката болница. Полицијата веднаш пристигна на местото на несреќата и изврши увид на истата.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: