Home

Perdormire
Хроника

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ПОМЕЃУ ДАБИЛЕ И ПЕТРАЛИНЦИ – ИНТЕРВЕНИРАШЕ И СТРУМИЧКАТА ПОЖАРНА!

Home

Денес (сабота) 21.08.2021 година, во 22.15 часот на патот помегу селата Дабиле и Петралинци, ТППЕ Струмица со 1ПП возило и 5 пожарникари- спасители интервенираше на сообраќајна несреќа во која учествуваше едно товарно моторно возило марка фиат. Користени се специјални хидраулични алатки за да се извадат повредените лица од возилото, кои потоа се предадени на екипи на брза помош.