Home

Perdormire
Хроника

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА „МЛАДИНСКА“ ВО СТРУМИЦА ПОМЕЃУ КОМБЕ ПОЛНО СО МИГРАНТИ И ПАРКИРАНИ ПАТНИЧКИ МОТОРНИ ВОЗИЛА!

Home

Ве информираме дека на 07.07.2020 година во 11.50 часот во Струмица на крстосница од ул.„Младинска“ и ул.„Браќа Минкови“ се случила сообраќајна незгода во која учествувало комбе со кочански регистарски ознаки, полно со мигранти,

управувано од возач од Кочани и паркирани патнички моторни возила.

Во тек е увид и се работи на целосно расчистување и документирање на сообраќајната незгода.