Perdormire
Хроника

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ДОБРАШИНЦИ, НЕОФИЦИЈАЛНО ЗАГИНА ТАКСИСТ, УШТЕ ЕДНО ЛИЦЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНО!

Како што известуваат очевидци за Струмица Денес, тешка сообраќајна несреќа се случила кај Добрашинци во која неофицијално загина таксист. Како што информираат очевидците, едно лице е тешко повредено. Во моментот на лице место се наоѓаат полицијата и струмичката пожарна. Со повеќе информации во текот на денот.