ТАКСИСТ ОД СТРУМИЦА ПРИЈАВИЛ ДЕКА ЕДНО ЛИЦЕ СО НОЖ МУ ГО ОДЗЕЛ МОБИЛНИОТ ТЕЛЕФОН!

август 31, 2020

На 29.08.2020 во 23,30 часот Р.С.(63) од Струмица пријавил дека во Струмица додека превезувал едно лице во неговото такси возило, тоа најпрво му ги одзело клучевите од бравата, а потоа со закана со нож му го одзел мобилниот телефон по што го напуштил местото на настанот.

Се работи на расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: