strumica denes logo

СВР СТРУМИЦА: НАПАДНАТА МАЛОЛЕТНА ДЕВОЈКА ВО МОНОСПИТОВО!

Автор:

Датум:

април 2, 2021

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 2, 2021

Категории:

Хроника

На 01.04.2021 година во 18.00 часот во Полициска станица Струмица, С.С.(49) од село Моноспитово, струмичко, пријавил дека околу 17.00 часот во дворно место на нивната семејна куќа неговата малолетна ќерка била физички нападната од малолетник од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.