СВР СТРУМИЦА ИЗВЕСТУВА ЗА ТЕПАЧКА ВО КОЈА УЧЕСТВУВАЛЕ ПОВЕЌЕ ЛИЦА, 61 ГОДИШНА ЖЕНА ТЕШКО ПОВРЕДЕНА!

август 12, 2019

На 11.08.2019 година во 11:30 часот во село Сарај е дојдено до нарушување на јавен ред и мир во кој учествувале повеќе лица жители на село Сарај. При нарушувањето со тешки телесни повреди се здобила К.Ѓ (61) од село Сарај. Полициска станица Струмица презема мерки за расчистување на случајот.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: