Perdormire
Хроника

СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА СО ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ДЕНЕШНАТА ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЦА!

На 11.03.2020 година, во 14,30 часот, во ПС Струмица,од дежурен лекар во Итна медицинска помош Струмица, било пријавено смрт на лице на бул.Ленинова во Струмица. Од страна на увидна екипа од СВР Струмица и ОЈО Струмица извршен е увид на лице место. Констатирано е смрт на лицето СР(26) од Струмица, по пад од тераса на стан на 3ти спрат, од станбена зграда на бул.Ленинова во Струмица.По извршениот увид телото на починатата било предадено на семејството.