СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА СО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЛИЦЕ КОЕ НЕ БИЛО ЗАТЕКНАТО ВО НЕГОВИОТ ДОМ, А ИМАЛ РЕШЕНИЕ ЗА ИЗОЛАЦИЈА!

септември 18, 2020

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А(44) од с.Градошорци, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пренесување заразна болест“ и „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“. Пријавениот, на 19.08.2020, при контрола од полициски службеници од СВР Струмица не бил затекнат во неговиот дом, иако имал Решение за изолација во периодот од 14.08.2020 до 25.08.2020.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: