Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ПОВТОРНО ИЗВЕСТУВА ЗА ФИЗИЧКИ НАПАД ВО БАНИЦА!

Home

На 12.03.2020 во 10.30 часот во Полициската станица Струмица, В.В.(60) од село Баница пријавил дека во 08.30 часот во дворно место на неговата куќа тој и неговата сопруга М.В.(59) биле физички нападнати од Д.Б. од село Баница. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.